Badania Amazona dowiodły, że każde 100ms opóźnienia ładowania strony kosztuje firmę, dla której pracujesz 1% przychodów.
LIVE coding pokazujący techniki zwiększające wydajność stron budowanych w Next.js 13. Od poprawy szybkości wyświetlania, zwiększenia wyników Lighthouse, po bardziej zaawansowane rozwiązania i dobre SEO na wyciągnięcie ręki.
Jak selektywnie robić statyczne generowanie pojedynczych zapytań?
Jak łatwo stosować Streaming HTTP w Next 13?
Czym tworzyć obrazki Open Graph (na Facebooka)?
Jak banalnie tworzyć czytelną treść dzięki Tailwind Plugins i Tailwind UI?
Next.js 13 wyprzedza swoją epokę wprowadzając wuchtę nowych, eksperymentalnych funkcji. Jak się w tym wszystkim połapać? Czy „stare” myślenie da się jakoś zamienić na „nowe”?
Da się znaleźć paralele między Next 12 a Next 13 w zakresie niektórych funkcji. Pozostałe nowości wymagają głębszego zrozumienia tematu i kompletnej zmiany myślenia.
Z naszym przewodnictwem to proste!
Dlaczego Next.js 13 jest prekursorem w swojej dziedzinie?
Gdzie podziało się getStaticProps i getStaticPaths?
Czemu już nie potrzebuję TanStack React Query lub SWR?
Czym jest fetchCache?
Jak statycznie generować podstrony i czemu to pytanie nie ma już sensu?
Przeszliśmy drogę od żółtodzioba do eksperta i na własnej skórze przekonaliśmy się jak trudno nabyć niektóre umiejętności. Zaskoczymy Cię, ale chodzi nam głównie o umiejętności miękkie: zwłaszcza o pracę grupową i komunikację.
W trakcie tego LIVE opowiemy o naszych najważniejszych lekcjach, które powinny być inspirujące dla każdego programisty i każdej programistki, którzy planują rozwinąć skrzydła.
Dlaczego warto się angażować w społeczność i wydarzenia programistyczne?
Jak być na bieżąco z nowinkami?
Kto zabrał mój ser?
Jak bez problemu znaleźć pierwszą pracę?
Jak dać się poznać?
Jak wybrać właściwą ścieżkę rozwoju?
Zamykać się w bańce jednej technologii – tak czy nie?
GWIAZDEK NA GITHUBIE
FRAMEWORK REACTA
COMMITÓW OD NEXT.js 12
Jesteśmy Senior Fullstack Developerami z pasją do dzielenia się wiedzą. Z organizowanych przez nas kursów, szkoleń i konferencji skorzystało tysiące programistów. Cieszymy się na kolejną wspólną przygodę, tym razem z Next.js 13!
Od 2011 prowadzi we Francji firmę informatyczną, która obługuje klientów korporacyjnych i instytucje rządowe.
Studiował informatykę (ze specjalizacją w sztucznej inteligencji) na Universite Paris-Sud XI w Paryżu. Pracował w laboratorium informatycznym LIMSI w Paryżu. Stypendysta Rządu Francuskiego, w ramach którego realizował projekt z dziedziny sztucznej inteligencji dt. przetwarzania informacji przestrzenno-czasowej w tekstach języka naturalnego.
Pracował w Banku Santander jako programista, projektant i architekt aplikacji Java EE, m.in. przy budowie systemu bankowości elektronicznej Centrum24.
Od 2006 w ramach hobby organizuje konferencje programistyczne. Pomysłodawca pierwszej w Polsce konferencji dotyczących języków programowania Python i Ruby o nazwie RuPy. W latach 2014-2017 organizował konferencję PolyConf, która promuje mniej znane języki programowania. Konferencje odbywały się w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, we Francji i w Brazylii.
Autor bestsellerowej książki "TypeScript na poważnie", najpopularniejszego polskiego darmowego kursu React oraz założyciel jednego z najpopularniejszych blogów programistycznych Type of Web.
Autor aplikacji DevFAQ – największej społecznościowej bazy pytań z technicznych rozmów rekrutacyjnych (Open Source).
Redaktor biuletynu programistycznego "Polski frontend i backend newsletter".
Administrator strony Polskifrontend.pl oraz współorganizator największej sieci spotkań programistycznych w Polsce: meet.js. Organizator kilku edycji konferencji meet.js Summit z ponad 500 uczestnikami i uczestniczkami na każdej.
Doświadczony programista full-stack zorientowany na biznes.
Nie boi się żadnej technologii.
Uwielbia typy, języki funkcyjne, programowanie w parach i dzielić się pomysłami z innymi programistami.